Choroby układu nerwowego

Choroby układu nerwowego

Określony sposób wykonywania pracy przyczynia się także do rozwoju chorób układu nerwowego. Do nich zalicza się m.in. zespół cieśni nadgarstka. Schorzenie zalicza się do mononeuropatii. Przyczyny tej choroby to np. miejscowe stany zapalne, różne guzy znajdujące się w okolicy nadgarstka. Niekiedy choroba może się rozwinąć na skutek innych schorzeń ustrojowych, takich jak niedoczynność tarczycy czy toczeń układowy.

Czynnikiem sprzyjającym zespołowi cieśni nadgarstka są monotonne ruchy, na które są narażeni niektórzy pracownicy. Do typowych objawów tej choroby zalicza się ból, uczucie mrowienia i drętwienia w zmienionym miejscu.

Inną chorobą układu nerwowego jest zespół rowka nerwu łokciowego. Schorzenie zaliczane jest to neuropatii, które spowodowane jest przez ucisk. Zazwyczaj powstaje on poprzez opieranie łokcia o twarde podłoże. Na tę chorobę narażeni są m.in. szlifierze szkła. Chorobie towarzyszy dość silny ból. W miarę rozwoju choroby, obserwuje się także osłabienie niektórych mięśni. Na skutek tego następują trudności z wykonywaniem precyzyjnych czynności.

Dość częstym przypadkiem jest także neuropatia nerwu strzałkowego wspólnego. Na te dolegliwość narażeni są głównie rolnicy, ogrodnicy, górnicy czy brukarze. Powodem zwiększonego ryzyka tego schorzenia jest wykonywanie pracy w pozycji klęczącej lub kucznej.

http://optykpiekary16.pl/okulary-armani/ polska dieta dieta ewa dąbrowska oczyszczająco odchudzająca